29 Mayıs 2010 Cumartesi

24 Mayıs 2010 Pazartesi

Tosun 2 yaşındaTosun 2 yaşına girdi. 2. yaşın ilk günü hiç ağzına koymadığı Kuşbaşı et, salata ve domates yedi. Allah devamına erdirsin:))
Annecim ne yedin dediğimde önce toparlayamadı '' kafa yedim'' , sonra '' kuş yedim'' dedi. Baktı olmayacak benden yardım dilercesine ağzında geveledi şimdi herkese diyor kuşbaşı yemiş:))
Doğum gününe amcalarımız, arkadaşlar hepsi burdalardı. Kendi arkadaşlarıylada haftaya yapacağız yer müsait olmayınca. Doğum gününde kudurdu resmen Ada abisiyle çok anlaştılar artık gece serildi kaldı.
Bu gün bize eşlik eden tüm dostlara çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarınıza sağlık

20 Mayıs 2010 Perşembe

19 Mayıs 1919


Bayramdaki kostüm yarışmasından:))

1. Yaşın son yazısı

Çok hızlı olmasada yavaş yavaş geliyor bu meret galiba . Tosunun mütemadiyen söylediği sözler:
- Anne yapmıyycaammm.
- Anne içeği giymiyycemm.
- Anne çooba içmiycem.
-Anne kendi yiyycemmm.
Cümlelerin sonu hep uzatılıyor buruşuk bir yüz ifadesiyle.. Ya da olumsuzluk ekleri çok sonradan geliyor.
- Yap ( bekle bekle bekle) maa
- Otu .... ma
Son azı dişlerimizin ( üst arka azılar) gelmeside etken bu durumlara tabii. Allahtan diretmeleri kısa süreli oluyor hemen başka yöne ilgisi çekiliyor.
Yarın tosunun doğum günü. Sana yazacak edebiyat kokan yazılarım olmuyor tosun bu konuda annen oldukça kısır.Tek söyleyeceğim seni çok seviyorum. Evlat ssevğisi hiç birşeye benzemiyormuş birtanem..

13 Mayıs 2010 Perşembe

2'ye çeyrek kala

Yokluğumda neler mi yaptım?

Oğlumun amcası geldi iş sebebiyle bizimle beraber kuyruk gibi hiç peşinden ayrılmıyor. Amcanın ayaklarına takmış vaziyette koklayıp duruyor:))

Tosun her zaman ki yaramazlıklarına devam ediyor. Yüzümüzde gülücüklerde açtırıyor:))

Anne çocuklarla gezegen evine gitti.
Hafta sonu Ada- Doğa' nın ailesi Ankara'dan İzmir'e taşındı. Taşınma esnasında Doğa tüm gün bizimleydi. Bütün gün homur homur homurdandı. Tuna'dan başka kimseye yüz vermedi. Ama inanılmaz tatlı bir bebek hiç gülmüyor o suratsız hali o kadar hoşuma gitti ki:)))
Büşra'cım hoşgeldiniz.
Şu sıralar yemek sorunumuz başladı. Belki sıcakların etkisiyle hem çok yemiyor hemde çok yemek seçiyor. Varsa yoksa pilav, makarna .. Arkadaşlar sizinkilerde mi öyle çok evham yapmaya başladım. Ama hiç ısrar etmiyorum çoğu günler aç kalkıyor sofradan. Buna rağmen kilo vermedi henüz.

Biraz rahatlatsanıza beni:((
2'ye 1 hafta kaldı çok heyecanlıyım...

6 Mayıs 2010 Perşembe

Biz geldik

Uzun zaman oldu yazmayalı. Hepinizi şöyle göz ucuyla takip ediyorum. Arada yorum yaptıklarım var ama yazamadıklarım kızmasınlar:(
Gerçekten çok uzun ,yoğun haftalar geçiriyorum. Geçen haftaki serginin arkasından önümüzdeki hafta bir sergi daha açıcam üzerine okul sonu işleride eklenince, bahar temizliğiyle birlikte akşam kendimi yatağa zor atıyorum.

Geçen Cuma talihsiz bir olay yaşadık. Tosun evde bakıcı teyzemizle birlikteyken kendini odasına kilitlemiş. Teyzemizin uğraşlarına rağmen açamayınca beni aradı. Ben nasıl fırladım okulan bilmiyorum. Çıkarken eşimi aradım.Benim okul ile ev arası 7-8 dakika ben gelesiye Murat çoktan gelmiş ( Artık ne hızıyla gelmişse işten ) kilit dışarıdan sökülmüş ama Tuna hala içeride. Eşimin '' Babacım anahtarı çıkar bana burdan ver'' ( eşik altından) direktiflerini uygulayan tosunun kapıyı açışı ve kızarmış gözlerle dışarıya çıkışı hiç gözümün önünde gitmiyor. Başka alternatifleri düşünmek bile istemiyorm.
Konu üzerine hiç konuşmadık ilginç oda hiç konuyla ilgili bir şey söylemedi ya da söylemek istemedi.
Anne baba olmak çok zor gerçekten bir anda aklından binlerce olasılık geçiyor kahroluyorsun. Allah hepimizin evletlarını her türlü kazadan, olumsuz olaylardan korusun..