28 Ekim 2011 Cuma

İNADINA CUMHURİYET


OLMAZ...OLAMAZ....CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ ARKADAŞLAR........VAN DEPREMİNİ BAHANE EDEN HÜKÜMET KUTLAMALARI İPTAL ETTİ.... MİLLİ BAYRAMIMIZI YOK SAYDILAR..... BU KARARI ALANLARI KINIYORUM. BEN CUMHURİYET BAYRAMIYLA BİRLİKTE VAN'DAKİ ACININ PAYLAŞMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

13 Ekim 2011 Perşembe

Tosunun isyanları

Öğlen uykusundan uyanan tosun uyuyan annenin yanına gelir anne uyanmak istemez tosunda uyandıramaz bir oraya bir buraya döner sonunda annenin kirpiğine parağını dokundurur. Derin bir iç geçiren anne tosuna kızarak;
_ Annecim uyuyan insana dokunulur mu? ben uyuyorum git arabalarınla oyna biraz der.
Tosun oflayarak anneye çıkışır.
_İnsanım ben insan benim de oyun oynamam lazım...
Fırçayı yiyen anne tebessümle:
_ Eee tamam o zaman kalkalım çişin var mı?
_ Çişim var tabii benim pipim var pipim bilmiyormusun?


Anne babasıyla sofraya oturan Tuna erkenden yemeğini bitirir. Çizgi film izlemek için mızmızlanmaya başlar. Anne ve baba birlik olup izlememesi için ikna turlarına başlarlar.
Sıkılan Tuna yeni öğrendiği duygu sömürüsü için konuşmaya başlar.
_ Çocuğum ben çocuk benim çizgi film izlemeye ihtiyacım var:))


Gün içinde böyle diyaloglara hep rastlıyorum.En kızgın anlarda bile bunlar yüzde tebessümler çıkartıyor.

10 Ekim 2011 Pazartesi

Dinazor uzmanları ( Etkinlik önerisi)

Çiğli kipada düzenlenen Kid's Dino Dig etkinliğine katıldık.Etkinlikte gruplara ayrılıp önce üst kattaki dinazor fosilleriyle tanıtım yapıldı, video izlendi. ardından aşağı katta kazı çalışmaları vardı. Ama benim tosunum eldiven ve maskeden korktuğu için bu etkinliği uzaktan izledik.

Üst katta çok aktiftik. Sürekli abimize sorular yönelttik. Hatta abimiz bir ara '' İstersen ben anlatayım biraz sen sus'' dedi. Çocuğumun öğrenme süreci engellenmiş oldu:)))Etkinlik 4o dakika kadar sürüyor. Ben çok begendim.16 Ekim'e kadar sürecek. 19- 30 Ekim arasındada Balçova Kipa'da devam ediyor.

1 Ekim 2011 Cumartesi

Kozalak boyama

Yazın evde pineklerken cansıkıntısına bir çözüm,oğlunuz- kızınız oyalanırken işinizi yapın:))