15 Nisan 2012 Pazar

Kitap fuarında

Gittik gitmesine ama çok kalabalıktı. İnsanlardan görebilirsek ucundan seçtik kitapları. Kendim için sadece bir standta durabildim.

Tudem, iş bankası yayınları, tubitakda uzun süre bakındık.


Çıkışda karnımız açıktı İzmir kumrusu yedik.


Onca kalabalığa rağmen 2,5 saat kaldık ve baka baka ancak bunları seçebildik.

7 Nisan 2012 Cumartesi

Büyük tuvalet mevzuu, kreşe ik adım

Çok ama çok geç olmakla birlikte geç olsun güç olmasın diyerek sonunda kakamızı tuvalete yapmaya başladık. Tosunum kakası oturarak yapmayı hep red etti bezliyken bile hep ayakta hatta koşa koşa yapıyordu.
Ben de çiş mevzusunda olduğu gibi yine arıza çıkacak diye ağırdan aldım. Ama sonunda zamanının gelidiğine karar verip bezlerini kaldırdım sadece 2 tane bırakıp bitince artık bez alamıyacağımızı bundan sonra klozete yapmak zorunda kalacağımızı söyledim.
Sonuç başarılı zaten çok geç kalmış bir girişimdi çoktan da hazırmış tosunum. Hiç itiraz etmeden sonuçlandı. Şükürrr..

Tosunumu kreşede önkayıt yaptırdım. Kreş seçme mevzuunda çok sıkıntı çekeceğimi düşünürken istediğim kreşin eşimin çalıştığı iş yerinin bulunduğu bölgede olması sebebiyle ücretinide uygun bulunca ilk seferinde hemen yazdırdık. Ağustos gibi başlayacak tosunum inşallah..

Kafamı kurcalayan başka bir konuda bu 4+4+4 olayı hala sistemde boşluklar var. Ama sonuç ne olursa olsun bir çok arkadaşım gibi 6 yaşın 1 sınıfa başlamak için erken olduğunu düşünüyorum. Tuna'm 2008 Mayıs doğumlu 2013 Mayıs'ta 60 aylık, 2014 Mayıs'ta 72 aylık olcak 1. sınıfa başlarkende 76 aylık olarak başlayacak yani 7 yaşta.
Artık hepimiz için, ülkemizin geleceği için hayırlısı olsun diyorum çok hayır göremesemde..

Tosundan kısacık;
Anne: Annecim sarın bana biraz güç ver bana.
Ö.T: Ama gücümü verirsem benim gücüm kalmaz.