28 Temmuz 2012 Cumartesi

Biz yokken..

Okul tatil oldu bizde evde pinekliyoruz şu sıra.. Sıcaktan mayışmış durumdayız. Eskişehire git gel hala tek satır yazamadım dahası baktım en son postumu neredeyse kışın yazmışım. Bir tembellik bir tembellik var üzerimde şu sıralar. Ağustos ayı bizim için değişim ayı olacak yeni okul , yeni ev , yeni kreş hepsi bu ayda bir anda çıkacak işte.
( Köyde tosunun halleri) Kışın aldığımız evimiz tamamlanıyor, Ağustosta taşınma telaşı, ay ortasında Tuna'mın ilk kreş deneyimi( artık kreş demiyeyim 5 yaş grubu) ve 1 hafta içinde hükümetin hepimizi orda buraya savurduğu tayin istemeler. Bu gün öğrendim sıralar açıklanmış evime çok yakın bir okulda 2 sıradayım normuda 2 zaten yani gidici görünüyorum hadi hayırlısı bakalım. Okulumu çok sevmeme rağmen mecburen başka bir okula geçecektik zaten 1 ya da 2 sene sonra..
Tosun ne yapıyor mu? Memlekete gittik geldik değişti sıpa. Bir karşı çıkmalar bir dayılanmalar. Benim istediğim olsun diye tuturmalar.. Bazen düşünüyorum kural kural bir yerden sonra patladı galiba:)
Kreşte en büyük korkum arkadaşları tarafından ezilmesi. Çok saf benim oğlum arkadaş için ölüyor, ne isterse arkadaşı onu yapıyor.Dayılanıyor belki haksızlık karşısında ya da ona vurulunca ama hiç karşılık vermiyor sadece eli kalkıyor o kadar. Bu konuda kendime çok kızıyorum hep annecim kimseye vurma iyi bir şey değil diye diye bu hale geldi. Hadi hayırlısı bakalım diyorum artık. Çok ama çok bağlı bana gün boyu sevgi gösterileri devam ediyor. sen benim canım annemsin, seni çok seviyorum sürekli ama sürekli acaba büyüyüncede duyabilecekmiyim bunları?
Tosunumun ilklerinden biri; kendi başına aşağıya inip ekmek aldı tosunum:))