26 Haziran 2013 Çarşamba

Tuna Nehrim

Kızımda gelince bloğa isim değişikliği yapayım dedim . Ama bunu da çok beğenmedim. Bakalım dursun şimdilik. Sizin fikriniz?

19 Haziran 2013 Çarşamba

Kızçemden tosunumdan kısa kısa

Geçen hafta itibariyle  33. haftayı geçerken Nehir kızım 46 cm  2236 gr olmuş. Ancak henüz tam dönme olmadı ben döndü zannederken ayaklar ve baş aşağıda totomuz yukarıda  bu durumda normal doğum tabi ki mümkün değil dönmesini bekliyoruz. 1 ay 1 haftamız kaldı. Çantamızı daha dün hazırladım hatta bir iki eksiğimiz var. Tosunumda ne kadar ayrıntıya girdiysem Nehir kızımda o kadar rahatım.
 Oğluşum tam taşınma zamanı doğduğu için ( 20 günlükken taşındık ) mevlit şekeri yok kapı süsü vs.  hiç bir şey yapmamıştım. Kızımda kendim de heveslendim kapı süsü ve sabun  yaptırdım. Sabunlar aşağıda gördüğünüz gibi, mevlit şekeri yeniyor atılıyor insanlar banyolarına koyarlar en azından diye düşündüm.
 Kapı süsü fotosu şu anda bilg. kayıtlı değil  bir daha ki posta inşallah.., Bu arada kapı süsü ve sabunları buradan yaptırdım.

 Tosunum ne mi yapıyor çok hassaslaştı çok daha bir duygusal  oldu.

Geçen akşam yatağında sarılıp konuşurken;
- annecim senin gibi bir evladım olduğu için çok şanslıyım seni çok seviyorum dedim.
- Ya anne öyle söyleme ağlamam geliyor..

Bazen gözüme ışık vuruyor gözlerim parlıyor bir bakıyorum bizimkinin gözleri sulanmış beni ağlıyor zannediyor.

 Kendi doğum fotosunu kucağımda beni ağlareken gördü. Eyvah dakikalarca ağladı.
- Anne mutluluktan ağladım desemde..
- Hayır anne mutluluktan ağlanmaz üzülmüşsün sen  ağlıyorsun diyerek devam etti ağlamaya.. bir daha da o fotoyu göstermedim ortadan kaldırdık. Sanırım benim canımın yanacağı korkusu var içinde..
Benim duygusal oğlum yeni sorular başaldı  tabii.
- Anne bebekler nasıl oluşur?
- Anne bebekler nasıl doğar?
Uygun cevap vermek bir o kadar zor...