21 Ağustos 2013 Çarşamba

Nehir'imin Doğum Hikayesi

Tosunum ve kızçem hayatımda verdiğim en doğru kararlar. Şükürler olsun yanıbaşımda sağlıklılar. İkisi hakkında da yazılacak ne çok şey birikti her gün not almak lazım,  vakitsizlik de demiyelim ama önceliklerim farklı tabii. Kızım uyuttuğum gibi abimizde uyumuyorsa onunla oyun oynuyorum , bu boğazlar oldukça iş hiç bitmiyor yemek yapmam lazım oğlum için, kocam için ve kızıma süt olsun annemizde acıkıyor. Deli gibi yiyorum özellikle tatlıya verdim kendimi hamileyken yemediklerimi şimdi yiyorum..

 Neyse ben doğum hikayemizi  yazacaktım değil mi? Hikayemiz şöyle başlar:
 35. haftadan beri kızım erken gelmesin diye dinleniyordum ve 38. haftaya girer girmez gittik dr.a. 3 cm olan açılma 5 cm  olmuştu.Dr'umuz doğumun gün akşamda C.teside pazar olabileceğini ama işi riske almak istemediğini belirti. Ben ne kadar durursa kar deyip ve tosunum gibi klinikten hastahaneye gitmek istemediğim olsa gerek ertesi günü beklemek istedim. Ama ne zormuş ya  doğum zamanını bilerek beklemek o gece geçmek bilmedi zaman.
 Zaten hiç acısını hissetmediğim kasılmalar 10. dk da bir gelmeye başladı.Karnım uzuyor sertleşiyor ama ben ağrı hisstemiyordum.( Böyle doğuma can kurban). Haaa bu arada o gece ben misafirliğe gittim ertesi günde doğuma..... Doğuma saat verip te normal doğum yapan ender hastalarından biriyim galiba dr.umuzun..

Neyse sabah 7:00 da hastahanedeydik. hastahane işlemleri vs.. saat sanırım 8:30 olmuştur.Bu arada açılmam sabaha kadar 7 cm'e ulaşmış.Hastahanede artık karnımda hafif hafif ağrıları  hissetmeye başladım. Çok rahat epiduralsiz normal doğum yapabilirmişim sanırım ama yine gözüm korktu epidurali istedim.Epidural ,nst derken saat 10:00 a yaklaştı. Doğumum 10-15 dk. gerçekleşti ve güzel kızım Nehir'im dünyaya gözlerini açtı.Kordonunun bir ucu bende bir ucu kızım da o anda hissettiklerim allahım sen ne büyüksün ne büyük mucizeler yaratıyorsun..
 Sağlıkla kucağıma aldım inşallah kızım bundan sonraki hayatında da sağlıklı insan  ve  hayırlı bir evlat olursun. Seni de oğlumuda çok ama çok seviyorum iyi ki varsınız iyi ki doğurmuşum sizleri canlarım benim..

Maşallah deyin kızıma..:)