23 Aralık 2013 Pazartesi

5. ay dr. kontrolü

Kontrole gideli 1 haftayı geçti ama nasıl bir yoğunluktur bu ben anlamadım. Aslında yoğunluktan çok yorgunluk sanırım. Gerçekten çok yoruluyorum çünkü çok az uyuyor benim kızçem ( yani bana göre)
Kızçem bu ay neler mi yaptı?
Sağına dönerken hala soluna dönemiyor ama yuvarlanarak hareket etmeyi öğrendi.Yere serdiğim battaniyenin bir ucuna koyduğumda bir de bakmışım  diğer ucundan halının üzerine geçmiş sırıtıyor. Anne hop tekrar alıyor  ve tekrar aynı yerdeyiz.
 Ellerden sonra ayakları keşfettik daha doğrusu geçen ay yakalayamıyorduk bu ay becerebildik ama henüz ağıza götürmek yok. Sabahları genelde ezan okunurken uyanıyor bir ara sapıttı 3 30'da falan kalktı. Şimdilik tekrar  düzeldi ama her an bekliyorum bir oynama:)))  Hala bir uyku düzenimi yok bazen 07:00'de yatarken bazen 10- 11:00'de yatabiliyor. gözümün içine bakıyor uyumuyor velet.Uykuyu çok seven bir anne olarak beni derinden sarsıyor vesselam...
 N,itekim bu uykusuzluk, yorgunluk, kızçemin süt çeşmelerini engelledi.Yalnızım sanırım çok iyide beslenemedim. Çok korktum 2 hafta kadar sütümde farkedilir bir azalma oldu. Laktamil, Maltanayı düzenli içmeye başladım.Bol bolda su içiyorum.Nitekim bu ay ki kontrole gittiğimizde kızçemin 400 gr kadar aldığını gördük. 600gr altına düşmememiz gerekiyordu. Dr. umuz  1 hafta sonra tekrar gelmemiz gerektiğini tekrar bir kilo ölçümü yapacağımızı söyledi. Yarın yeniden gideceğiz bakalım.
 Boyumuz 66cm, kilomuzda 7 450gr şu anda  bu haliyle bile kilosu iyi ama depolardan yiyoruz artık.
 Hala kabızlığımız devam ediyor. Armut, erik ve kayısı veriyorum.Bir ara bilemedim lifli diye elma verdim megerse elma kabızlık yaparmış hemen yalnışı düzelttik ama benim kız felaket zorlanıyor.

Bu ay yabancı bilmeye başladı. Tanımadığı birisi kucağına alınca  gözlerimin içine bakıp dudaklarını nasıl büzüyor anlatamam '' anne beni al niye başkasının kucağına verdin'' der gibi. Ama allahtan çok uzun sürmüyor alışıyor.

 Şimdilik bu kadar Nehir'im uyandı çağırılıyorum. Bu da 5. ay fotosu   annesinden yavrumm benim meleğim tatlı kızm:))


abimizi unutmayalım