12 Şubat 2015 Perşembe

Kızçem, Ö. Tunam, gelgitlerim...

Yok yok bu işi yapmak zor  oldu bu yıl tam da tosunum 1. sınıfa başlamışken , kızçem dillenip türlü türlü bücürükler cadılıklar yaparken... Çok ama çok yoğun aylar sonunda Muradım yanımda değilken ( hala değil) bir ikinci döneme daha başladık. Kızçe, Tunam ve dersler , benim işlerim  üçlüsüne sıkışıp kalmış durumdayım. Muradımın yokluğunu her gün tekrar tekrar yaşıyorum. Allah kimseyi sevdiğinden, babasından , evinin direğinden ayırmasın..

 Tosunum neler neler yaptı? Şükür çok rahat bir şekilde okumaya geçtik. Sabah okulda olmam sebebiyle tüm akşam çalıştık sabaha bir şey bıramamak adına .. Bu da bana oğlumun  ne kadar sabırlı olduğunu gösterdi. Şimdi çok güzel okuyor ara ara isyanlarda oluyoruz ama genel anlamda çok sıkıntı yok. O da her çocuk gibi oyun oynamak, tv izlemek istiyor daha daha fazla elbette:)) Biz de işte eğitim sistemimizin çarkına kaptırdık bakalım gidiyoruz. Hakkımızda hayırlısı..

 Karnemiz her 1 sınıf çocuğunda olduğu gibi çok iyi geldi. Ama öğretmenimiz gerçekten iyi olduğunu söylüyor. Umarım hep böyle devam eder oğlumun okul hayatı...

 Kızçe ah kızçe çok cadı oldu çok.Abisine hiç göz açtırmıyor . Ders çalışırken hep yanımızda sinsi sinsi yanaşıyor kalemi, silgiyi kaptığı gibi gidiyor tabii abisi de arasından , onların arkasından da ben bir bağırış, bir gürültü.. Her akşam aynı şeyler dejavu yaşıyorum. Bir sürü oyuncağı var ama hep abisinin odasında kilerle oynayacak, yalnız kendi malı çok kıymetli hiç dokundurmuyor onlara. Valla abimiz o kadar çok idare ediyor ki ( çoğu zaman bizim müdahalemizle) yine de diyorum abimiz çok uyumlu. Muradım hep der '' kurban ol sen oğluma '' diye aynen öyle..
 Ama bunları derken de kıza da hiç dayanamıyor babası elinden gelse yiyecek kendisini:))
Hala emiyoruz şükürler olsun. Hemen hemen 2 aydır doğru düzgün yemezken , yememeyide emmeye bağlarken bir kaç gündür yemeye başladı az az ( Aman dilimi ısırayım maşallah).5 diş çıkardık bu arada sonuncusu  da  2 gün önceydi bir süre ara veririz artık, hemen hemen bütün dişlerimiz bitti çünkü en son köpek dişlerinide çıkardı. Geçen ay dr. kontrolümüz vardı. hemen hemen hiç yememesine göre  normal kızçemin boyuda,  kilosuda  10. 800 gr kilo, 83,5 cm boyumuz var.

Ben bu arada iki çocukla en zor dönemleri yaşıyorum gece de emzirdiğim için çok yorgun oluyorum akşam ders çalışırken çok sinirliyim genelde,  bu da oğluma yansıyor, kız durmadan dikkatimizi dağıtıyor,  yetemiyorum ne onlara ne kendime,  oğlumu zaman zaman çok yıprattığımı düşünüyorum. İkisini idare ederken , ders çalıştırırken..  Sonra uyuyunca o melek yüzünü görünce nasıl vicdan yapıyorum, nasıl üzülüyorum. Çoğu gece ağlıyorum kendime çok kızıyorum. Biliyorum bu dönem geçecek biz sağ sağlim yüzeye çıkacağız.
 Ve ben bunları yaşarken bir bloğum olduğunu unuttum. Oğlumun en güzel anılarını yazamadım. Olsun inşallah oğlum  büyüdüğünde bu yazıları okuyacak, onu ne kadar çok sevdiğimi bu dan bir kez  daha görecek inşallah

1 yorum:

anne kaleminden dedi ki...

çok zor ama geçecek... her dönemin ayrı zorluğu ayrı güzelliği var. kolaylıklar diliyorum :)))