16 Mayıs 2011 Pazartesi

Tosunun anneyi vicdan azabından öldürdüğü anlar.

Yazamıyorum, yazamıyorum, blog her gün aklımda ama hergün bir tıklayıp çıkıyorum. Acaba tosunla iyi gitmeyen bir sürecimiz var şu günlerde olabilir mi? Yazmayayım diyorum ama yinede yazıyorum işte.. Oğlum ileride bu yazıları okuyacaksın ve '' anne sen benden yakınmaktan başka birşey yazmışsın buraya '' diyebilirsin.

Ama yok oğlum şu sıra şuç bende sen ilgi bekliyorsun, bense full dolmuş desarj olmayı bekler konumdayım arada sana deşarj oluyorum.

En çok ne zaman üzülüyorum biliyormusun;

Kabus görüp uyandığında:
_ Yangın çıkmıştı. İtfaiye aracı geldi. Ben düşüyodum.Sen yokdun. Sen yanımda olmadığın için ben düştüm. Yanımda olsaydın düşmezdim..
diyerek beni suçladığında..

O akşam seni kızarak uyutmuşum. Gecenin 2'si uyanıp yanına çağırdığında ve
_ Annem benim sen benim herşeyimsin. Sen olmasan ben ne yaparım.
dediğinde...

Hasta olduğumda baban rahatsız etmeni istemediğinde yanıma gelip:
_Anne tamam sen iyileş ben zaten sana sarılıp öpmeye gelmiştim. İyileşince yine gelirim.
dediğinde..

İyi sarıldığından emin olmadığında;
-Anne ben sana sarılıyorum ya, Öbür elimde poğaça var çünkü ondan sarılıyorum.
diye açıklama getirdiğinde.

Sarılırken yine( Yazı sarılma üzerine oldu neredeyse:)))
- Anne ben senin yavrumum ya içine giriyorumm..
dediğinde.

Yalnış yaptığımı farkedip senden özür dilediğimde;
T: Hiç benden özür dileme
A: Afedersin annecim.
T: Bana afedersin de deme
diye fırça çektiğinde..

Çok ama çok üzülüyorum Ama annem bende insanım bazen şu aşağıdaki durumda oluyorum. Yok herşeyi bırakıp çocuğunla uğraşacaksın diyaloglarıda çok mükemmel anneler için sanırım.Annem ben mükemmel bir anne değilim ama seni çok seven bir anneyim. Canımın içi...


7 yorum:

Bilges dedi ki...

cok guzel yazmıssın.. kuzun bunları okudugunda kosup bi daha sarılcak seni icine sokacakkkk... sevgi ve mutlulugunuz daim olsun...

annesininmimosu dedi ki...

canım niye yazmıyorsun ki.bak hem sen rahatlarsın,hemde ömer tuna bunları ilerde okuyunca kendiyle ve seninle gurur duyar..
onun tatlı tatlı konuşan dilerine kurban..

Bahar dedi ki...

Ah tosun neler söylemişsin öyle, annesi hiç üzülme sen, sen öyle iyi bir annesin ki oğlun böyle sevecen cümleler kurmuş sana.

sanberk dedi ki...

AH CANIM BU YAZI HEMİZ İÇİN GEÇİRDİ AYNI DUYGULAR KİM YAŞAMIORKİ.mÜKKEML ANNE VARMIKİ....VARSA ÇOK ŞAŞIRIM.AKIL PAŞAŞMA MAŞALAH.kABUS GÖRMESİ SENİ ÜZMESİN CANIM BU YAŞTAKİ ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK NORMAL BİŞEY BU ONUN HAYAL GÜCÜ GELİŞMESİNİ GÖSTERİYOR.aSLINDA TÜM SÖYLEDİLERİ ONUN BÜYÜMESİNİ GÖSTERİYOR.BU SENİ ÜZMEK YERİN MUTLU ETMELİDİR.

anne kaleminden dedi ki...

zaman zaman hepimizin kapıldığı bir girdap :) yalnız değilsin, aynı şeyleri yaşıyoruz, hepimiz :)

neselihaller dedi ki...

hayatım mükemmel anne diye biri yok zaten...ama inanıyorum ki çocuklarımız bizim harika anneler olduğumuzu düşünüyor ve bizi çok seviyor. Çünkü onları çok sevdiğimizi biliyorlar. Herşeye yetemesek bile en azından bunun için çabaladığımızı da küçücük olmalarına rağmen anlıyorlar...Sen içini ferah tut tatlım..sen harika bir annesin...

arda açıkalın dedi ki...

arkadaşlara katılıyorum çok güzel gelişmeler bunlar hem zaten arada sırada olur böyle küçük sorunlar, ben de arda ya sarmazmıyım sarıyorum görüyorsun sen de,çok güzel dile getirmişsin ve tuna yı ne kadar sevdiğini belli eden bir yazı olmuş...