13 Şubat 2012 Pazartesi

Tatil, hastalık, kitaplar v.s..

Çok şeyler yaşanmakla beraber yazmamakla unutuluyor işte..
Okullar kapanmadan ben şu salgın olan grip furyasına kapıldım. 33 yaşındayım ilk defa böyle hasta oldum. 1 hafta boyunca yüksek ateş, devamında gelen 2 hafta 37,5- 38 derecede takip eden bir ateşle geçirdim. Önce akut faranjit kondui sonra grip ve nezle karışımı devam etti. Sonunda sinüslerin tamamen dolmasıyla enfeksiyon yaparak kanıma geçmesiyle son buldu. Off yazarken bile yoruldum.
Haa tosunum bu durumda sağ çıktımı tabiki hayır benden 3 gün sonra başladı. Bronşitle devam etti. Tosunum ilk antibiyotiklerini almış oldu.

Neyse tatil dönüşü şükür iyileştik. Turp gibiyiz maşallah. Haa turp demişken 1 hafta boyunca oyulmuş turp içine konulan süzme balın oluşturduğu sıvıyı içtik acayip faydasını gördük öksürüğe karrşı birebirmiş herkese tavsiye ederim.
Hastalığın verdiği korkuyla tosunum bu sene hiç karla oynayamadı. O yüzden bu portta bembeyaz kar manzaraları yok. Hatta foto çekmeyide unutmuşum bir kaç tanesi dışında..
Daha çok ev gezmesi yaptık. Münür dedesi sürekli masal okudu tosunuma en sevdiği şey bu zaten.


( Karadeniz gücü, tatar gücüne karşı:)))Tatilde evde olmamız sebebiyle önceden komşumuzun önerdiği '' Dikkat güçlendirme seti'' adı altında 3 kitap aldık. Şu anda 3 kitabındayız , kitabı zevkle yapıyoruz bazen 60- 80 sayfa yaptığıız oldu. Bu kitapların arasına birde miki mouse'nin etkinlik kitabını sıkıştırdık. Bayağı iyi oluyor vakit geçirirken..
Tosunum çok değişti. Her şeyden önce gerçekten büyüdü. Artık yorumlar yapıyor, olaylar karşışında çıkarımlarda bulunuyor. Gişimi ile ilgili ayrı bir post yapayım. Kocam geldi ben kaçar artık.

2 yorum:

anne kaleminden dedi ki...

çok geçmiş olsun hepinize, antibiyotik ilk kullandı demek, maşallah oldukça dirençli bir bünyesi var.

Ömer Tuna dedi ki...

çok teşekkürler. İyiyiz şimdi tosunum kolay kolay hasta olmaz oluncada 1 -2 günde atlatırdık bu sefer fena vurdu bizi