19 Haziran 2013 Çarşamba

Kızçemden tosunumdan kısa kısa

Geçen hafta itibariyle  33. haftayı geçerken Nehir kızım 46 cm  2236 gr olmuş. Ancak henüz tam dönme olmadı ben döndü zannederken ayaklar ve baş aşağıda totomuz yukarıda  bu durumda normal doğum tabi ki mümkün değil dönmesini bekliyoruz. 1 ay 1 haftamız kaldı. Çantamızı daha dün hazırladım hatta bir iki eksiğimiz var. Tosunumda ne kadar ayrıntıya girdiysem Nehir kızımda o kadar rahatım.
 Oğluşum tam taşınma zamanı doğduğu için ( 20 günlükken taşındık ) mevlit şekeri yok kapı süsü vs.  hiç bir şey yapmamıştım. Kızımda kendim de heveslendim kapı süsü ve sabun  yaptırdım. Sabunlar aşağıda gördüğünüz gibi, mevlit şekeri yeniyor atılıyor insanlar banyolarına koyarlar en azından diye düşündüm.
 Kapı süsü fotosu şu anda bilg. kayıtlı değil  bir daha ki posta inşallah.., Bu arada kapı süsü ve sabunları buradan yaptırdım.

 Tosunum ne mi yapıyor çok hassaslaştı çok daha bir duygusal  oldu.

Geçen akşam yatağında sarılıp konuşurken;
- annecim senin gibi bir evladım olduğu için çok şanslıyım seni çok seviyorum dedim.
- Ya anne öyle söyleme ağlamam geliyor..

Bazen gözüme ışık vuruyor gözlerim parlıyor bir bakıyorum bizimkinin gözleri sulanmış beni ağlıyor zannediyor.

 Kendi doğum fotosunu kucağımda beni ağlareken gördü. Eyvah dakikalarca ağladı.
- Anne mutluluktan ağladım desemde..
- Hayır anne mutluluktan ağlanmaz üzülmüşsün sen  ağlıyorsun diyerek devam etti ağlamaya.. bir daha da o fotoyu göstermedim ortadan kaldırdık. Sanırım benim canımın yanacağı korkusu var içinde..
Benim duygusal oğlum yeni sorular başaldı  tabii.
- Anne bebekler nasıl oluşur?
- Anne bebekler nasıl doğar?
Uygun cevap vermek bir o kadar zor...5 yorum:

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Cok az kalmis dogumuna Allah saglikla kurtarsin ikinizide insallah,vede insallah normal dogum olur,oglun ne kadar da duygusal gercekten,cok hassas bir cocuk,benim büyük kizimda cok hassas bazen farkedemiyorum sakliyor kendini,ve maalesef burda dördüncü sinifta bu ayki tema okulda cinsellik,kadin erkek yapisi falan filan! swanki cok lazim bu yasta ögrense nolcak ögrenmese,ben cok acik vermiyorum,tabiki ögreneceksiniz deyip gayeet normal karsiliyorum,abartip cocugumu uyandirmak istemedigimden.Belki faydasi vardir ayrica okumadim bu konudaki gercekleri,sabunlar cok hos fikir cok severim sekilli sabun,sevgiler canim...

Ömer Tuna dedi ki...

Evet az kaldı bekliyoruz heyecanla farklı cinsiyet olunca sanki ilk defa hamile kalmışcasına heyecanlanıyorum.
Tuna gerektiği kadarını anlattım yalan dolan olmadan sanırım ikna oldu. Aslında olay benim canımın acıyıp acımayacağı daha çok onu öğrenmek istiyor

İlknur Özer Eren dedi ki...

Canım merhaba .. Anlatırken kesme biçme işlemlerine hiç girmeseydin keşke ..Ben psikologla görüşmüştüm..Herşey zamanında güzel neden bu kadar erken anlattınız oysa anlatmasanız oluşuna bıraksanız en iyisi odur demişti.. Ben sadece doktor yardım edecek hastanede kalmam gerekebilir demiştim .Tuna da Yağız Paşam gibi duygusal duygusallığı tedirginliğinden ama ona etki eden de senin tedirginliğin bunu unutma..Bunu da bana psikolog kanıtlamıştı..Cidden sen tedirginsin ki o bunu hissediyor. Rahat ol hiçbirşey senin planladığın gibi olmuyor..Hele de söz konusu çocuklarsa :)

Ömer Tuna dedi ki...

ilknurum merak etme bir çocuk için annesinin kesilmesi ne travmatik.. Asla bu konulara girmedim Zaten normal doğum olacak gibi usulüne uygun anlattım. Sürekli nasıl çıkacak karnınımı açacaklar diye sorup duruyordu.

Mlke_Btkn dedi ki...

oyy kuzum kıyamam ana kuzusu onlarda daha :(( sabunlarınız çok hoş olmuş, beğendim ;)