19 Eylül 2013 Perşembe

2 ayımızı doldurduk...

Kızçem, biricik böceğim Cuma günü 2 . ayına girdi. Zaman ne çabuk geçiyor hala rüyadayım sanki gece uyanıp (uyandırılıp) bakınca inanamıyorum hala hala... Kızımı sağlıkla kucağıma aldım allahıma binlerce kez şükürler olsun. Yine şükürler olsun ki sağlıklı bir oğlum mutlu bir yuvamız var. Sağlık , huzur herşeyden daha önemli....
Kızçemi aynı gün dr. kontrolüne götürdük kilosuda boyuda harika gidiyor abisine yetişti sayılır. Çok gazımız olmamakla beraber ara ara bize kök söktürüyor.
7. haftadan itibaren takip etmelere başladı. Göz teması kuruyor ,2 haftadırda gülücükler atıyor ,1 haftadır agucuklarla günümü mest ediyor. Okulların açılmasıyla kızımı daha rahat seviyorum abi kıskanmasın diye nerdeyse genel ihtiyaçlarını görüp dönüp bakmıyordum.
Bu kontrolde sevgi, ilginin , konuşmanın  müzük dinletmenin zekayı geliştirdiğini belirten dr. muzu dikkate alıp yaptığım yemeği bile anlatır oldum kızçeme.
 Ancaakkk.... Kızçem öyle uzun süre durmuyor yerinde, 3 ayda alışkanlık edinmezmiş diyorlar bal gibide edindi. Çok kucakçı kızım sensörlü  mübarek oturunca başlıyor mızırdanmaya.

Ve uyku sorunsalı Tuna'm da çok çeken ben, kızımda hiç sallamıyacağım bırakacağım uyusun diyen ben , tükürdüğümü yaladım yine hatta cila bile çektim bu kız çok fena ;
   Yatarken müzik eşliğinde uyutayım dedim olmadı,emzik almaz , memede uyumaz, elde uyuyordu onuda bıraktı yalnız ayakta sallayarak ve yarım kundak yaparsam uyuyor oda tilki uykusu.. Gündüz  sabah uykusu dışında 1 saat kadar 10- 15 dk uykuları var akşama bayılıp kalıyor. Sabah da 6:30 gibi ayaktayız .Buna da şükür diyorum artık ne edeyim:
 Babamız okuyorsa bir sitemde sana... tosunumda gece ne kadar yardım ettiysen bunda da o kadar fosur fosur uyuyorsun.. Ama hakkını yemiyeyim şimdi işten gelince rahatlatıyorsun ( mecbur yemek yiyecek:))

Geçtiğimiz Cumartesi kızçemin mevlüdü vardı. Sabun ve kurabiyelerin yanına komşularımla anne usulü lavanta keseleri yaptık işte burada...Ve tosunum nasıl?
 Bana göre çok iyi gidiyor kıskanma belirtisi şimdilik minimum seviyede ama yine diyorum hala çok erken daha kızçe hareketlenmedi işte asıl o zaman göreceğiz.
 Bu gün durmadan mızmızlanan kızım için
_ Annecim bu kız hiç durmuyor biraz yaramaz galiba deyince..
_Anne yaramaz değil bazen bebekler öyle ağlar belki meme istiyor diyiverdi güzel oğlum...

Geçende de aşımız vardı çekirdek aileden bir kademe terfi eden aile olarak sağlık ocağına gittik. İçeri girmediler kendisi dışarıda bekledi.Dayanamazmış kardeşinin ağlamasına duygusal oğlum benim..

Yalnız bir şeyi çok söyletiyor hadi oğlum hadi hadi hadi.... Bitmek tükenmez bir edayla sabrımızı deniyor sebebide neymiş efendim..
_ Anne ben bazen söyledikleriniz odaklanamıyorum....

Ne dersen de zamane evlatları işte..

6 yorum:

anne kaleminden dedi ki...

ne güzel miss kokuludur o şimdi :)

Ömer Tuna dedi ki...

ooo hem de nasııl miss

Gamze Ersöz dedi ki...

Allah bağışlasın, yavrularınızla çok mutlu günleriniz olsun inşallah :)

sevalin dünyası... dedi ki...

Allah bağışlasın nazarlardan korusun.blogunuzu takibe aldım banada beklerim.amediam.blogspot.com sevgiler

Zeynep dedi ki...

Allah hayırlı eylesin :)şimdi evde şenliktir sesi :)

Etkaca dedi ki...

kuzu masallah sana ,Allah sana hayirli saglikli uzun bir ömür nasip etsin insallah :)