6 Kasım 2013 Çarşamba

Kuzu 4. ayına girmek üzere..Bayram tatilinin uzamasıyla 3 ay yazısını yazamamıştım. Gerçi Tuna'mda ki gibi ayrıntılara dikkat etmiyorum artık doktorumuz soracağınız bir şey var mı dediğinde hayır yok diyorum oysa Tuna'mda elimde liste ile giderdim.Biraz deneyim, birazda ayrıntılara fazla takılmanın gereksiz olduğunu geçte olsa anlamanın verdiği hissiyat olsa gerek.
Yokk yok kızımda daha rahat olacağım kesin. Tosunum her şeyi saatleydi. Uyku saati, yemek saati, oyun,aktivite saati  faydasını görmedim mi gördüm. Ama bazende gereksiz yere hem kendim hem de oğluş strese girdi.Ama uyku konusunda hala hassasım.
-Uyku saati geçiyor çabuk oyuncaklarını topla..
_Uyku saati geliyor artık eve dönmemiz lazım. vb. diyaloglar geçti oğlumla , kocamla aramızda

Şu sıra henüz küçük olduğu için kızm sık sık uyuyor zaten, hala düzensiz istediği zaman kendi belirliyor kızçem..
Neyse kızımın dr kontrolünde boyumuz 62,5 cm , kilomuz 6 410 gr gayet iyi gidiyoruz. Annem kızçemi silindir, tombul teyze  diye seviyor.Uzattığız nesneleri tutmaya  çalışıyor çoğu zaman isabet ettiremesede:),pusetinde kalkmaya çalışıyor iki büklüm uğraşıp duruyor işte.. Burada olduğu gibi..
Ağzında azı dişlerinin üzerinde beyaz, sert, dişe benziyen yapılar oldu. Bazen olabilirmiş epitel dokudan kaynaklanıyormuş.
 Ah bir de kabızlığımız olmasa anne sütüyle kabız olunur mu demeyin oluyormuş bende çok şaşırdım. Dr.umuz  ek gıdalara geçmeden yapacağımız bir şey yok , 6 günü geçerse fitil koyun dedi.  masajlarla, tuvalete oturur pozisyonda tutarak yardımcı olabileceğimizi belirti.Ben fitil kullanmıyorum tırmağımın üçe biri kadar bir sabun parçası koyuyorum. Yatak odasından salona gelesiye yapıyor böceğim.
 Bu ay daha bir rahatladık pusetinde oturarak uzun bir süre izliyor beni etrafını bende bu arada işlerimi, yemeğimi yapabiliyorum. iyiyiz sağlıklıyız şükür..

Tosunumla özellikle ailelerin yanındayken daha çok ilgilenmeye çalıştım. Kızımızın gelmesini büyük bir olgunlukla kabullendi görünüyor. İllaki kıskanıyor ama rahatsız edicek boyutta hiç değil.Dün akşam babamızla tavla oynadı. Bende hiç haz etmesemde arabalarıyla oynayayım dedim am oturdum kızçem uyanıp ağlamaya başladı.
_ Aaa ama tam oynayacakken uyandı. Yaramaz bu kız. Aslında yaramaz değilde ama tam oynayacaktık gibi cümleler kurdu. Sabırla emzirmemi bekledi. uzunca bir süre oyndık oğluşla..

Aslında çok şey beklemiyorlar bizden sadece biraz ilgi o kadar. Yatarken o kadar mutluydu ki..
_ Anneciğim babacığım sizi çok seviyorum diye diye uyudu tosunum.. İlk gözağrım bizde seni çok seviyoruz birtanem..Hiç yorum yok: