29 Ocak 2014 Çarşamba

Geç gelen 6 ay yazısı

Nerden başlasam bilemedim. Hastalıklı, kalabalık  2 hafta geçirdik blogları okumak değil nete girecek zamanım bile olmadı.
Önce göz nezlesi oldu oğlum 2 gün kadar okula gidemedi evde her şeyi ayrıldı. Kardeşe dokunması yasaklandı.
 Aradan 1 hafta geçti dişlerimiz düşmeden alttan yenileri gelmişti. Bu da yeni dişlerimizin yamuk çıkmasına sebep oluyordu. Acilen tosunumun dişlerini çektirdik. Dişler kutusunda hep yanında taşındı gördüğü herkese tek tek itinayla gösterildi. Yerleri boşalınca daha düzgün oldular  dişinin röntgeni çekildi.Gelen 19 adet dişi var azılar yüzeyden kendini gösterdi.
 Bir kaç gün sonra öksürük başladı oğluşda tonsilit olmuş boğazları kızardı. Sonunda ne mi oldu? Kardeşimizde bu durumdan nasibini aldı. Oğlum kolay atlattı ancak Kızçenin atlatması şiddeti az ama uzun sürdü. Bu da bana işhahsızlık, güzel emmeme ve kilo vermesiyle geri döndü.

 2 hafta önce ki dr konrolümüzde kilomuzun 8.040 gr olduğunu boyumuzunda 68 cm olduğunu ölçtü doktorumuz. en azından geçen ay  600gr.mı geçtik. Bu ay ek gıdalara başladık. Aslında kabızlık sebebiyle daha önce meyvalara başlamıştık biz ,1 haftadırda yoğurt yediriyordum zaten.
Öncelikle sebze çorbalarıyla başlamamı önerdi doktorumuz. Kereviz, enginar , balkabağı, yer elmasıyla başladık. Aslında ben başladım çünkü  pişirdim kızçe ağzını açmadı:(( Hastalığın verdiği kırgınlık , burun akıntısı, öksürük hiç canı istemedi kızım yemek hatta zaman zaman emmeyi bile reddetti. Burnu  tıkalıydı, bogazda balgam vardı yerken öğürüyordu sanırım tekrar başa döndük  sevdiği meyvaları bile yemez oldu çünkü..
Bu gün çok ilginç bir şey oldu. Nerdeyse 3 haftadır yediği yoğurt alerji yaptı kızımın yanaklarına ,ellerine yarın tekrar deneyeceğim bakalım.
 Her ne kadar çok şükür sağlığı yerine gelsede yemeyince annelik iç güdüsü işte çok kafaya takıyorum. Neyse onlar sağlıklı olsunlarda..


 Biz henüz demir ilacına başlamadık. Hemogram istedi önce dr.umuz demir seviyesi iyi ise hiç başlamayalım dedi. Bu arada idrar tahlilide yaptırdık. Bakalım sonuçlarını bekliyoruz.

Kızçem 2 haftadır desteksiz oturmaya başladı. Ben yine de yalnız bırakmıyorum ne olur ne olmaz diye... Hala emeklemeye istek yok ,jet gibi yuvarlanıyor artık her iki tarafınada dönüyor ama tercihi soluna doğru. Bebekler genelde  9 ayda başlarmış emeklemeye umarım emekler sürekli yürütür pozisyonda benim için çok zor olacak bel fıtığım var çünkü. Çok güleç bir kızım var. Çok kızdığında bağırıp duruyor ya  da sesli sesli konuşuyor  işte, uyandığında  kendince sesler çıkartıyor. Oyuncaklarıyla oynuyor ama onlardan çabuk sıkılmış olsa gerek iki gözü kablolarda, kumandada ellememesi gereken ne varda hızlıca yanına yuvarlanıyor meleğim.

 Ah şu yeme işinide bir çözsek 10 numara 5 yıldız olacak.


2 yorum:

güzellikler dünyası dedi ki...

Aman ne çirkin bir surat bu maşaallahhh

Ömer Tuna dedi ki...

çok sağolun teşekkürler çok çirkin kızım çokk