30 Nisan 2013 Salı

Ailemizin yeni üyesinden , tosunumdan haberler

Evet an itibariyle açıklıyorum 28 haftalık bir hamiş duruyor karşınızda.. Uzun zaman oldu ve bloga hemen yazmamamın kendimce sebepleri vardı aslında ama artık zamanı geldi diye düşündüm. Şu zaman zarfında bloğuda boşladım kızım olmadan bir yazı, Tuna'mın  düşünceleri.. biraz boş eksik olaktı bu sebeple erteledim galiba.. Gerçi artık okuyanda pek kalmadı çok uzak kaldım buradan kimselere yorum yazamıyorum. bakalım yine eski formumda yazar mıyım bilmem.
Evet yanlış okumadınız ailemizin yeni üyesi kızım geliyor..Yeniden aynı telaşe, aynı o küçük ayak ellere bakmanın verdiği haz özlemişim çok büyük bir heyecanla bekliyorum bakalım hayırlısı..
Şimdi sizin aklınızdaki soru şu tabii Ömer Tuna'mın düşünceleri hissettikleri.
Oğluşa 5. ay girdiğinde haberini verdik ama bundan önceki zamanlarda sürekli ilerde kardeşin olursa.... ile başlayan cümleler kurduk. süreç çok uzun olunca beklemesi zor olur ne zaman sorar diye çok düşündüm. Ama söyledik söyleyeli hiç sormadı ne zaman doğacak diye ya da mümkün olduğunca çok konuyu açmıyor bile:)
Ara ara soruyorum tabii şu anda kendince tek tedirginliği bebeğin nasıl çıkacağı, bana ne olacağı. Sanırım arkadaşlarından duymuş karnından mı çıkacak deyip duruyor. Ona fazla derine girmeden anlattım karnımın kesilmeyeceğini sanırım bundan korkuyordu. Karnımı gösterdim hiç birşey olmadığını görünce rahatladı.

 Bu gün ilk defa önce karnımı sonra beni öptü sanırım kabullenme sürecindeyiz.
Arkadaşlarımızın bebekleri ya da küçük çocukları geldiğinde onlara oldukça iyi davranıyor bazen küçükler ona vursa bile hiç karşılık vermiyor sadece koruyor kendini, hatta ciddi anlamda abilik yapıyor diyebilirim. Tabii bu kızımız gelince belli olacak..

 Doğum Temmuz sonuna denk geliyor okullar kapanınca  kreşe hala göndersemmi onun kararını veremedim.
İzmir çok sıcak malum kızımız gelmeden çok çıkaramıyacağım geldikten sonrada ilgi dağılacak, hırçınlaşır mı bilemiyorum. Okursanız yorumlarınızı bekliyroum.
 Şimdilik benden bu kadar ara ara yazacağım artık inşallah.

7 yorum:

Duygu Karataş dedi ki...

tebrikler!
sağlıkla doğsun inşallah ailenin minik prensesi kıskançlık kaçınılmaz olsa da bence kardeş sahibi olacağı için aranızda en şanslı olan kendisi :)
sevgiler...

Ege Sönmez dedi ki...

Hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Ömer Tuna dedi ki...

çok sağolun arkadaşlar inşallah sağlıkla gelir kuzum.

annesininmimosu dedi ki...

çok sevindim.allah tamamına erdirsin.sağlıkla gelsin minik kız.bende boşladım uzun zamandan beri .okumayıda yazmayıda.iki çocukla olunca en zor şey kendine vakit ayırmak.heleki ayaklanınca.etraf karıştırıyorsa.
kuzuyu bence kreşe devam ettir.boşluğa düşmesin son zamanlarında.çünkü senin sabrında azalacak son zamanlarında.hadi bakalım yaz artık takipteyim:)

Bir Terazi Kizi... dedi ki...

Cok sevindim bu habere! Zorlu ama bir okadar da heyecan verici bir sürec bu,insallah Tuna cok etkilenmez bu durumdan,arada epey yas farki var ve yanliz tek cocuk gibi nede olsa,ama eminim O cok sevecek kizkardesini,yeni evinizde hayirlli ugurlu olsun,güle güle saglikla oturmayi nasip etsin insallah llah,postunu gördüm ama yazamadim o an,kac gündür aklimdasin,iste nihayet burdayim,hersey cok güzel,sevgiler sana canim,ara ara yaz kendinden merak ederiz seni...

Ömer Tuna dedi ki...

Hala okuyanların olması ne güzel, İyi dilekleriniz için çok sağolun ara ara yazmaya çalışacağım.

sanberk dedi ki...

TEBRİKLER CANIM ne güzel bir haber bu seni rahatlayacak kelime bulurmuyum bilmiyorum:)))çünkü aynı yoldayız bizde:)))))))bende 16 haftalık bri hamileyim:)))))))ayne teleşlar bizdede var:))))))))sonraki postam ben de haberi yazacağım bizim telaşlarımız beklentilerimiz kokrularımızı yazacapım.amayineden herşeye rağmen herşey iyiy olcağına inanaıyorum.