7 Mayıs 2009 Perşembe

12'ye giderken

2 hafta sonra yaşımızı dolduracağız. Geçen aylar boyunca süratle büyüdük, her geçen gün yeni bir şeyler öğrendik. Hele şu 2 aydır hızlandırılmalı büyüme programındayız sanki. Oğlumun yeni bir şeyler öğrenip hemen uygulaması bana acayip keyip veriyor.
**Daha az önce hadi gel oğlum dediğimde kendini bırakıp 2 adım attın bana kim bilir yaşımızı yürüyerek karşılarız belki.
**'' merhaba oğlum'' diyerek elimi uzattığımda elini uzatıyor ve sanki kurban pazarlıyormuşçasına elimi sallıyorsun.
**'' Harmancık harmancık bir küçücük tavşancık'' karşı komşu teyze öğrettiğinden beri kafa sallayıp avcunu tırım tırım tırmalıyorsun.
** Kulak nerde dediğimde kulağını , saçın nerde dediğimde saçını tutuyorsun,burnumu bipletmeyi çok seviyoruz dişini sorunca dişlerini birbirine vuruyorsun
**Ayağına patiğini giy dediğimde patiği ayağına götürüyorsun.
**'' Tuna yok'' dediğimde gözünü , ''öpücük at'' dediğimde ağzını kapatıyorsun.
**Önüne gelen herkeze el sallayıp gülücük dağıtıyorsun.
** Oyuncaklar bahane en çok bebek arabanı , mama sandalyeni sürmekten büyük zevk alıyorsun bıraksam tüm gün oynayacaksın.
**Tüm gece nöbetteyiz hiç üstün örtülü olmuyor. emmeler azaldı ama nöbet bitmedi.
**Masal okuduğumda daha çok kapaklarıyla ilgileniyorsun ama annenin kitabını çok sevdin.
**Sabah uyandığında beraber yatakta geçirdiğimiz saatleri hiç unutmayacağım. Şu zamanı durdurmak için bir düğme yok mu acep. Bir omzuma bir göbeğime, bir gögsüme yatıp bana tebessüm edip bakıyorsun işte o an içime sokasım geliyor seni.
**Araba görünce bıırrr bırrr devamm.
** Köpek görür görmez '' ovv ovv''. hatta her hayvana ''ovv ovv''
** Ayağıma vurup canımı yaktığını farkedi annede yalancıktan ağlarsa hemen gözlerin sulanıp ağlamaya başlıyorsun. sonra anne vicdan azabından ölüyo niye böyle bişi yaptım diye.
**Fotoğraf makinesi düğmesini ileri geri götürerek fotoğraflarına kendi bakıyorsun.
**TV düğmesini bir açıp bir kapayarak bizi deli ediyorsun.
**Klima kumandasını alıp klimayı işaret ederek açmaya çalışıyorsun.
**Babanın evde olduğu saatlerde yüzüme bile bakmıyorsun . Çok bozuluyorum ona göre..
**Koltuğa çıkmasını biliyor ama inemiyor diyorduk. bak şimdi nasıl poposunu yanaştırıp iniyor kerata:))Kuzum sende böyle üfleyecek misin acaba? 2 gündür mum üfleme çalışıyoruz ama tık yok bir bana bir muma bakıyor.
Canımsın sağlıklı ol bize yeter.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

valla ben hala zamanı dondurmak istiyorum.Onunla geçen her dakiakamı şöyle kaydedebilsem harika olurdu.Ama tabi büyüyecek her yaşının ayrı bir güzelliği var.Hepsini de doya doya yaşamak istiyorum...

Ömer Tuna dedi ki...

Hiç doyulmuyor onlara ama şu 0 - 12 ay arası çok daha farklı sanırım hiç bir şeyden habersiz saf tertemiz her yönüyle sana muhtaç oluyorlar